چرا وکیل طلاق توافقی

در این مقاله خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد که چرا وکیل طلاق توافقی استخدام کنیم و مزایای آن چیست. همچنین در ادامه شما با اینکه چرا وکیل توافقی برای کار شما مناسب است. همینطور شما در مقاله “چرا وکیل توافقی” می توانید با اینکه اصلا وکیل توافقی چیست نیز آشنا می شوید.

وکیل طلاق توافقی چیست؟ چرا وکیل توافقی

وکیل طلاق توافقی عقدی است که به واسطه ی آن شخصی کاری را به یک شخص دیگر واگذار می کند. وکیل کسی است که کاری به او سپرده می شود. به طور خلاصه تر وکیل مامور انجام آن کار است. شما در ادامه در مورد اینکه چرا وکیل توافقی بگیریم نیز می توانید مطالعه ای داشته باشید.

طلاق توافقی چیست؟ چگونه است؟

طلاق توافقی چیست؟ هر گاه زوج ها عقد دائمی (نه صیغه موقت) تمایلی داشته باشند و همینطور به توافق نیز رسیده باشند که طلاق داشته باشند سر آغازی بر طلاق توافقی است. در همین خصوص آن ها می بایستی در زمینه های مهریه، حضانت فرزند ها، و زمان و نحوه ملاقات، نفقه، جهیزیه و اجرت المثل به توافق رسیده باشند و هر طلاق توافقی در این موارد در حکم دادگاه منعکس می شود و ضمانت اجرا خواهد داشت.

این را بدانید که طلاق توافقی به معنی بخشیدن مهریه و یا غیره نیست. بغضی از افراد فکر می کنند که اگر زوج ها به طلاق توافقی برسند و از هم جدا شوند، یعنی زوجه همه مهریه را به زوج بخشیده است. شما در ادامه مقاله “چرا وکیل توافقی بگیریم” می توانید بیشتر در مورد این موضوع مطالعه کنید.

همان طور که اشاره هر تصمیمی که زوجین در خصوص مهریه بگیرند منجر به طلاق توافقی خواهد شد، چه آن که تمام مهریه بخشیده شود یا قسمتی از آن و چه آنکه مهریه نقدا پرداخت شود و یا به اقساط توافق شده، حتی می توان در خصوص مهریه و با توافق چک یا سفته داده شود. شما برای اینکه در مورد مسائل مربوط به ویژگی های هر وکیل و برخی موارد دیگر تا ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: چطور وکیل طلاق توافقی بشویم؟

چرا وکیل طلاق توافقی باید راز دار باشد و اصلا چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در مورد اینکه چرا وکیل طلاق توافقی باید راز دار باشد باید گفت، ممکن است برخی از موکلان نیاز داشته باشند که اسرار پرونده آنها بین خودشان باقی بماند، و این وظیفه وکیل توافقی است که به موکل خود احترام بگذارد و با هیچ کسی در مورد پرونده موکل خود صحبت کند.

یک وکیل ایده آل باید صورت کاملا حرفه ای و کامل روی قوانین حقوقی تسلط داشته باشد و بتواند به خوبی اطلاعات مورد نیاز برای دفاع از موکل خود را جمع آوری کند تا بتواند به بهترین شکل از موکل خود دفاع کند.

یک وکیل ایده آل، علاوه بر دانش و توانایی علمی باید تجربه کافی داشته باشد، خوش خلق و صبور باشد و به وضعیت مالی موکل خود نیز توجه داشته باشد.

یک وکیل حرفه ای در کنار مشکلات مالی و حق الوکاله خود باید به تسریع روند پرونده و مفقیت موکل خود در جریان دادرسی نیز توجه داشته باشد. این نوع از وکیل ها مسئولیت پذیر هستند و بیشتر به فکر منافع موکل هستند تا منافع خود. شما تا به اینجا با اکثر ویژگی های وکیل خوب آشنا شدید و به این درک رسیدید که ویژگی وکیل طلاق توافقی چیست.

یک وکیل خوب باید کوشا باشد تا بتواند هر کاری که از دستش بر می آید برای موکلش انجام دهد و صرفا به فکر حق الوکالت خودش نباشد.

مزایای وکیل طلاق توافقی چیست؟

شما در ادامه می توانید در مورد مزایا و منافع دریافت وکیل مطالعه کنید و متوجه بشوید که اصلا چرا وکیل طلاق توافقی باید گرفت.

1. حضور وکیل طلاق توافقی از طولانی شدن روند رسیدگی جلوگیری می‌کند

2. انجام کلیه مراحل توسط وکیل طلاق توافقی که آشنا به تمام روند دادرسی است، باعث می‌شود در کمترین مدت زمان ممکن کار انجام شود.

3. هرچند حضور وکیل مستلزم هزینه و حق الوکاله می‌باشد ولی از هزینه‌های بی‌جهت پرهیز می‌شود.

4. دیگر نیاز به حضور زوجین نیست و از تنش و اختلافاتی احتمالی زوجین در ملاقاتی که با هم دارند، جلوگیری می‌شود. سفیر عدالت

بیشتر بخوانید: وکیل طلاق توافقی چیست؟

ما چرا وکیل طلاق توافقی نیاز داریم؟

پرونده های حقوقی اکثر ماهیت پیچیده و سختی دارند و هر چیز آن که به ظاهر ساده به نظر می رسد، اما اینگونه نیست. یک پرونده حقوقی ممکن است که به دلیل انتخاب روش های غلط برای گرفتن نتیجه از طرف دو طرفین پرونده یا هر دلیل دیگری به چندین سال به طول بی انجامد و افراد، تازه در آن موقع به فکر انتخاب یک وکیل برای خود می افتند.

از طرفی دیگر، برخی از افراد نیز با کوچک ترین مشکل حقوقی به سراغ یک وکیل می افتند و از مزایای آن مانند : پیگیری وکیل به جای موکل در مراجع قضایی و استفاده از راه حل های قانونی مناسب، اطاله دادرسی و… بهره مند می شوند و اینها از مواردی هستند که به در پاسخ به سول چرا وکیل طلاق توافقی نیاز داریم به کار می روند.

خدمات سفیر عدالت: چرا وکیل طلاق توافقی

گروه سفیر عدالت تمامی خدمات شامل : دعاوی خانواده، دعاوی ثبتی، دعاوی کیفری، دعاوی مسکونی، دعاوی تجاری، دعاوی دیوان عدالت اداری، تنظیم لوایح، مراجع تجدید نظر و برخی موارد دیگر را ارائه می دهد و شما عزیزان می توانید در انتهای مقاله “چرا وکیل طلاق توافقی بگیریم” تمامی راه های ارتباطی با ما را مشاهده کنید.

همچنین سعی کنید که قبل از درخواست هر گونه وکالت قوانین و مقررات گروه سفیر عدالت را با دقت مطالعه کنید تا به صورت کامل با قوانین و مقررات سفیر عدالت آشنا شوید.

شما برای اینکه بتوانید یک وکیل طلاق توافقی بگیرید، باید اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی زوجین و همچنین اصل و کپی سند ازدواج و عقدنامه است. در  صورتی طلاق توافقی توسط وکیل پیگیری و انجام ‌شود، وکالتنامه وی نیز باید ضمیمه شود. در صورتی که کارت ملی ندارید دانستن شماره ملی برای ثبت طلاق کفایت می‌کند. در صورتی که عقدنامه را ندارید با مراجعه به دفتری که در آن ازدواج کرده‌اید یک کپی از آن را اخذ کنید.

تماس با موسسه سفیر عدالت، وکیل طلاق توافقی

شما عزیزان جهت اطلاع بیشتر در مورد اینکه وکیل طلاق توافقی چیست و چرا وکیل طلاق توافقی باید بگیریم می توانید با راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: وکیل طلاق توافقی

آدرس: تجریش، خیابان فناخسرو، ساختمان نیکا، پلاک ۳۳، واحد ۲۰۲

تلفن: 09362059820 و 26857818-021 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *