وکیل طلاق توافقی، مزایای وکیل طلاق توافقی

در این مقاله خدمت شما عزیزان توضیح می دهیم که وکیل طلاق توافقی چیست و اینکه داشتن یک وکیل طلاق توافقی چه مزایا و معایبی برای ما دارد؟ همچنین در ادامه این مقاله ما اطلاعات بسیار زیادی را در مورد وکیل طلاق توافقی به شما ارائه می دهیم. همچنین برای آن دسته از عزیزانی که سعی می کنند تبدیل به یک وکیل توافقی شوند راهنمایی نیز می دهیم و به آنها ، نقشه راهی را می دهیم.

 خود طلاق توافقی به چه معناست؟

در هر زمانی که زوجینی که عقد دائم دارند و به صورت صیغه موقت نیستند ، تمایل داشته باشند و هم چنین به توافق رسیده باشند که طلاق توافقی را انجام دهند بحث وکیل طلاق توافقی پیش می آید.

در همین خصوص آن ها می بایستی در زمینه های مهریه، حضانت فرزند ها، و زمان و نحوه ملاقات، نفقه، جهیزیه و اجرت المثل به توافق رسیده باشند و هر توافقی در این موارد در حکم دادگاه منعکس می شود و ضمانت اجرا خواهد داشت.این را بدانید که طلاق توافقی به معنی بخشیدن مهریه و یا غیره نیست.

بیشتر بخوانید: وکیل طلاق توافقی چیست؟

شما عزیزان در ادامه مقاله می توانید مطالعه کنید که چطور می توانیم وکیل طلاق توافقی بشوم؟ بغضی از افراد فکر می کنند که اگر زوج ها به طلاق توافقی برسند و از هم جدا شوند، یعنی زوجه همه مهریه را به زوج بخشیده است.

همان طور که اشاره هر تصمیمی که زوجین در خصوص مهریه بگیرند منجر به طلاق توافقی خواهد شد، چه آن که تمام مهریه بخشیده شود یا قسمتی از آن و چه آنکه مهریه نقدا پرداخت شود و یا به اقساط توافق شده، حتی می توان در خصوص مهریه و با توافق چک یا سفته داده شود. وکیل طلاق توافقی

در ادامه مقاله می توانید بیشتر در مورد وکیل طلاق توافقی و مزایا و معایب آن مطالعه کنید.

وکیل طلاق توافقی

مزایای وکیل طلاق توافقی

شما در ادامه می توانید برخی از بهترین مزایایی که باعث می شود افراد دست به گرفتن وکیل طلاق توافقی برای خود بزنند را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: چرا وکیل طلاق توافقی

مزایای وکیل طلاق توافقی

1. هرچند حضور وکیل مستلزم هزینه و حق الوکاله می‌باشد ولی از هزینه‌های بی‌جهت پرهیز می‌شود.

2. انجام کلیه مراحل توسط وکیل طلاق توافقی که آشنا به تمام روند دادرسی است، باعث می‌شود در کمترین مدت زمان ممکن کار انجام شود.

3. حضور وکیل از طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده جلوگیری می‌کند.

4. دیگر نیاز به حضور زوجین نیست و از تنش و اختلافاتی احتمالی زوجین در ملاقاتی که با هم دارند، جلوگیری می‌شود.

5. حضور یک وکیل به شما کمک می کند که ذهن باز تر داشته باشید و بتوانید راحت تر در مورد پرونده خود تصمیم بگیرید.

6. همچنین تجربه یک وکیل به شما کمک می کند و شما می توانید با وکیل خود در حین انجام پرونده مشاوره هایی را داشته باشید و از آنها درخواست کمک کنید.

تعهدات بین وکیل طلاق توافقی و موکلان چیست؟

در هر قراردادی یک سری تعهداتی وجود دارد که قرار داد های بین موکلان و وکیلان طلاق توافقی نیز از این قاعده مثتثنی نیست. شما در ادامه می توانید برخی از موارد تعهدات بین وکلا و موکلان را مطالعه کنید.

 1. در صورتی که در اثر اقدامات اشتباه و یا سهل انگاری وکیل ، خسارتی به موکل وارد شود مسئولیت آن به عهده خود وکیل خواهد بود.
 2. رعایت تمامی مصلحت های موکل در اقدامت و فعالیت های خویش.
 3. ارائه تمامی اطلاعات به دست آمده به موکلان ، چرا که وکیل امین موکلان خود است و باید در صورت دریافت هر گونه اطلاعات مربوط به پرونده آن را با موکل خود در میان بگذارد.
 4. تسلیم صورت حساب وکالت

این مواردی که ذکر شد تمامی تعهدات وکیل طلاق توافقی نسبت به موکل بود. حال در ادامه شما عزیزان می توانید یک سری تعهداتی که موکل باید نسبت به وکیل خود داشته باشد را مطالعه کنید.

 1. پرداخت کامل اجرت وکیل که طبق قرار داد یا عرف یا اجرت المثل توسط موکل
 2. پرداخت هزینه های وکالت مانند : کرایه ، عوارض ، مالیات توسط موکل
 3. التزام عملی به تعهد های وکیل در قبال افراد ثالث ، چرا که وکیل از طرف او انجام وظیفه نموده است.

مهارت ها

در هنگام استخدام وکیل طلاق توافقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در ادامه ما به شما برخی از بهترین ویژگی هایی که هر وکیل ایده آلی باید آن ها را داشته باشد را توضیح می دهیم ، پس با ما همراه باشید.

یک وکیل ایده آل، علاوه بر دانش و توانایی علمی باید تجربه کافی داشته باشد، خوش خلق و صبور باشد و به وضعیت مالی موکل خود نیز توجه داشته باشد.

یک وکیل ایده آل باید صورت کاملا حرفه ای و کامل روی قوانین حقوقی تسلط داشته باشد و بتواند به خوبی اطلاعات مورد نیاز برای دفاع از موکل خود را جمع آوری کند تا بتواند به بهترین شکل از موکل خود دفاع کند.

در مورد اینکه چرا وکیل طلاق توافقی باید راز دار باشد باید گفت، ممکن است برخی از موکلان نیاز داشته باشند که اسرار پرونده آنها بین خودشان باقی بماند، و این وظیفه وکیل توافقی است که به موکل خود احترام بگذارد و با هیچ کسی در مورد پرونده موکل خود صحبت کند.

یک وکیل خوب باید کوشا باشد تا بتواند هر کاری که از دستش بر می آید برای موکلش انجام دهد و صرفا به فکر حق الوکالت خودش نباشد و سعی کند با تمام تلاش خود به نفع موکل خود کار کند.

یک وکیل حرفه ای در کنار مشکلات مالی و حق الوکاله خود باید به تسریع روند پرونده و مفقیت موکل خود در جریان دادرسی نیز توجه داشته باشد. این نوع از وکیل ها مسئولیت پذیر هستند و بیشتر به فکر منافع موکل هستند تا منافع خود. شما تا به اینجا با اکثر ویژگی های وکیل خوب آشنا شدید و به این درک رسیدید که ویژگی وکیل طلاق توافقی چیست.

همچنین برخی موارد دیگر نیز وجود دارند که ما در ادامه بیشتر به آنها پرداخته ایم.

 1. به ملاک هایی همچون جنسیت ، یا سن و برخی موارد دیگر ، وکیل توجه نکنید و آن ها معیار سنجش کیفیت آن ها قرار ندهید چرا که این موارد تاثیر آن چنان زیادی ندارد. برای مثال یک وکیل تحصیل کرده جوان می تواند از یک وکیل سن بالا و با تجربه بیشتر برای شما بازدهی داشته باشد. پس بهتر است که در انتخاب وکلای مجرب از ملاک قرار دادن معیار های نامربوط خودداری کنید.
 2. سعی کنید زیاد تحت تاثیر تبلیغات یک وکیل قرار نگیرید و صرفا به علت اینکه هزینه های بالایی برای تبلیغات خود کرده است آن را انتخاب نکنید. در این موارد شما باید شروع به بررسی سوابق وکیلی که مد نظر شماست کنید و برای اینکار شما می توانید به کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید و در مورد سابقه وکیلی شخص مورد نظر بپرسید.
 3. قبل از انتخاب یک وکیل طلاق توافقی سعی کنید که در مورد میزان حق الوکاله های دریافتی و همچنین توانایی های علمی و عملی او در دفاع از حقوق موکلین تحقیق کنید تا بتوانید که پرونده ای که گاه سرنوشت زندگی شما را رقم می زند ، با خیالی آسوده به او بسپارید.

وکالت طلاق توافقی

چطور می توانیم یک وکیل طلاق توافقی شویم؟ نقشه راه وکیل شدن

شما برای اینکه بتوانید یک وکیل خوب بشوید باید یکسری موارد را طی کنید که ما آنها را در ادامه مقاله “چطور وکیل طلاق توافقی بشویم” مطالعه کنید. تحصیلات لازم اشخاصی که می خواهند به یک وکیل برای طلاق توافقی تبدیل شوند باید شاخه ی علوم ادبیات انسانی را در دبیرستان ادامه دهند و پس از فارغ التحصیل شدن در این رشته باید در کنکور علوم انسانی ثبت نام کرده و در صورت قبولی باید هنگام انتخاب رشته ، رشته ی حقوق یا الهیات و معارف اسلامی { فقه و مبانی حقوق اسلامی } را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: چطور وکیل طلاق توافقی بشویم؟

پس از انتخاب رشته باید دوره ی کارشناسی این رشته را به در مدت 4 سال به پایان برسانند. شما باید در کنکور خود رتبه ی خوبی برای قبولی در دانشگاه های معتبر کسب کنید چرا که امروزه تعداد داوطلبان این رشته دانشگاهی بسیار زیاد شده است. شما در ادامه مقاله “وکیل طلاق توافقی”  می توانید سایر المان های مورد نیاز برای وکیل طلاق توافقی شدن را مطالعه کنید.

طلاق توافقی

چه مواردی را برای وکیل طلاق توافقی شدن نیاز داریم؟

شما برای اینکه بتوانید تبدیل به یک وکیل طلاق توافقی تبدیل شوید باید دارای یک سری مهارت ها و ویژگی ها برای انجام اینکار باشید که می توانید آنها در ادامه همین مقاله مطالعه کنید.

 • باید مهارتی تحت عنوان قدرت تجزیه و تحلیل را به دست آورید ، تا بتوانید تمامی اطلاعات مربوط به پرونده را به طور دقیق تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید مسیر پرونده را به سمت موکل خود ببرید
 • شما به عنوان یک وکیل خوب باید رازدار و امین موکل خود باشید و تمامی سخنان بین شما و موکل خود باید به صورت محرمانه باقی بماند و هیچ شخص دیگری از نباید از جزئیات پرونده موکل شما مطلع شود.
 • شما باید شخصیتی ریسک پذیر و قاطع داشته باشید چرا که این شغل یعنی وکالت بسیار سخت و پر از استرس است
 • شما به عنوان یک وکیل خوب باید بتوانید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید تا بتوانید در تمامی مجالس اطلاعات مد نظر خود را به طور کاملا واضح و مشخص توضیح دهید و از موکل خود بتوانید دفاع کنید.
 • همچنین شما باید به عنوان یک وکیل خوب ، هرگز صرفا به دنبال دریافت حق الوکاله خود نباشید و باید سعی کنید که به بهترین شکل ممکن از موکل خود دفاع کنید ، مانند یک دکتر که سوگند یاد می کند تا در مقابل درمان بیماران خود هیچ گونه کم کاری نکند.

کلا چند نوع وکالت داریم؟

وکیل ها معمولا انواع های مختلفی دارند ، در ادامه ما به شما عزیزان توضیح می دهیم که انواع وکیل ها کدامند.

وکیل اداری

وکیل اداری کسی است که به وسیله یک قرارداد ، وکالت اداری شخص دیگری را بر عهده می گیرد تا در انواع ادارات مختلف حاضر شده و کار های موکل خود را انجام دهد. نکته جالب و مهم این است که برای اینکه بتوانید به یک وکیل اداری تبدیل شوید ، نیازی به داشتن سواد حرفه ای و حقوقی ندارید.

توجه داشته باشید که در وکالت اداری ، شما نیازی به تحصیل اختصصاصی در رشته حقوق ندارید و همچنین وکیل اداری صرفا حق مراجعه به انواع ادارات را دارد و به هیچ وجه نمی تواند در انواع مراجع قضایی ، ارائه مشاوره های حقوقی ، مداخله در کار های قضایی و دفاع از موکل در دادگاه را ندارد. در ادامه می توانید بیشتر در مورد خدمات وکیل طلاق توافقی ما مطالعه کنید.

وکیل قضایی

وکیل قضایی به کسی گفته می شود که پروانه وکالت داشته و به این دلیل حق وکالت را می تواند از اشخاص در دادگاه و سایر مراجع قضایی داشته باشد. برای اینکه بتوانید به یک وکیل قضایی شوید ، باید در رشته مربوطه تحصیل کرده و پس از قبولی در آزمون وکالت ، از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه ، پروانه وکالت دادگستری دریافت کنید.

وکیل معاضدتی وکیل طلاق توافقی

از اساسی ترین و پایه ای ترین حقوق هر شخص داشتن یک وکیل برای خود است. همان طور که در اصل 35 قانون اساسی ذکر شده است که در همه دادگاه ها طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند ، باید برای آنها امکانات استخدام یک وکیل فراهم شود.

افراد بی بضاعت می توانند در صورت عدم برخورداری از امکانات لازم برای دریافت وکیل تقاضای وکیل معاضدتی کنند و بتوانند برای احیای حقوق از دست رفته خود تلاش کنند.

تفاوت وکیل پایه یک با وکیل پایه دو در چیست؟

وکلای دادگستری از این جهت که بتوانند در کلیه امور حقوقی ، به جهت مشاوره حقوقی تنظیم دادخواست و لایحه برای موکل خود اعلام وکالت کنند ، باید دارای پروانه وکالت دادگستری از مراجع ذی صلاح و قانونی باشند. این پروانه با دو عنوان متفاوت ، به متقاضی پروانه وکالت ، داده می شود.

وکیل پایه یک و و پایه دو دادگستری هر دو می توانند در زمینه انجام وکالت در امور حقوقی فعالیت داشته باشند اما با یکدیگر متفاوت اند. از جمله این که وکیل پایه یک دادگستری می تواند بدون هیچ گونه محدودیتی در همه ی محاکم حقوقی و یا کیفری کل کشور فعالیت حقوقی کند. اما وکیل پایه دو فقط حق شرکت در آن دسته از محاکم کیفری را دارد که به جرایم تعزیری حبس کم تر از 10 سال ، جزای نقدی ، شلّاق و همچنین در محاکم حقوقی پرونده های مالی کمتر از 50 ملیون تومان و خواسته های غیر مالی به جز اصل نکاح و طلاق و اثبات نسب و نفی نسب را دارد. در ادامه می توانید بیشتر در مورد خدمات وکیل طلاق توافقی ما مطالعه کنید.

خدمات سفیر عدالت: وکیل طلاق توافقی

گروه سفیر عدالت تمامی خدمات شامل :  ، دعاوی ثبتی ، دعاوی خانواده ، دعاوی کیفری، دعاوی مسکونی،دعاوی دیوان عدالت اداری،دعاوی تجاری تنظیم لوایح، مراجع تجدید نظر و برخی موارد دیگر را ارائه می دهد و شما عزیزان می توانید در انتهای همین مقاله تمامی پل های ارتباطی با ما را مشاهده کنید.

همچنین سعی کنید که قبل از درخواست هر گونه وکالت قوانین و مقررات گروه سفیر عدالت را با دقت مطالعه کنید تا به صورت کامل با قوانین و مقررات سفیر عدالت آشنا شوید. شما برای اینکه بتوانید یک وکیل طلاق توافقی بگیرید، باید اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی زوجین و همچنین اصل و کپی سند ازدواج و عقدنامه است. در  صورتی طلاق توافقی توسط وکیل پیگیری و انجام ‌شود، وکالتنامه وی نیز باید ضمیمه شود. در صورتی که کارت ملی ندارید دانستن شماره ملی برای ثبت طلاق کفایت می‌کند. در صورتی که عقدنامه را ندارید با مراجعه به دفتری که در آن ازدواج کرده‌اید یک کپی از آن را اخذ کنید.

تماس با موسسه سفیر عدالت، وکیل طلاق توافقی

شما عزیزان جهت تماس با ما  می توانید با راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

آدرس: تجریش، خیابان فناخسرو، ساختمان نیکا، پلاک ۳۳، واحد ۲۰۲

تلفن: 021-26857818 , 09362059820

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *