وکیل طلاق توافقی چیست؟

ما در این مقاله خدمت شما عزیزان توضیح می دهیم که وکیل توفقی چیست و همچنین به شما عزیزان توضیح خواهیم داد که هزینه وکیل طلاق توافقی چیست و همینطور در مورد اینکه توافق نامه  وکیل طلاق توافقی چیست نیز توضیحاتی می دهیم.

وکیل

وکیل طلاق توافقی چیست؟

وکیل طلاق توافقی چیست؟ وکیل طلاق توافقی عقدی است که به واسطه ی آن شخصی کاری را به یک شخص دیگر واگذار می کند. وکیل کسی است که کاری به او سپرده می شود. به طور خلاصه تر وکیل مامور انجام آن کار است.

وکالت در یک عقد جایز می شود که طرفین آن وکیل و موکل هستند. .کیل متبحر کسی است که صادق، امانت دار و مسئولیت پذیر است. یک وکیل خوب هیچگاه به موکل خود دروغ نمی گوید و در تمامی مراحل پرونده پشتیبانی موکلش را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

وکیل خوب کسی است که برای حفظ اسرار موکل خود کوشا باشد و رازدار خوبی برای او باشد. وکیل خوب وکیلی است که نسبت به موکل خود احساس مسئولیت داشته باشد و برای احقاق حقوق آن اجتبناب کند. در ادامه مقاله وکیل طلاق توافقی چیست می توانید در مورد طلاق توافقی نیز مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: چرا وکیل طلاق توافقی

وکیل توافقی

وکیل طلاق توافقی چیست؟ چگونه است؟

طلاق طلاق توافقی چیست؟ هر گاه زوج ها عقد دائم (نه صیغه موقت) تمایل داشته باشند و هم چنین به توافق رسیده باشند که طلاق داشته باشند سر آغازی بر طلاق توافقی است. در همین خصوص آن ها می بایستی در زمینه های مهریه، حضانت فرزند ها، و زمان و نحوه ملاقات، نفقه، جهیزیه و اجرت المثل به توافق رسیده باشند و هر طلاق توافقی در این موارد در حکم دادگاه منعکس می شود و ضمانت اجرا خواهد داشت.

این را بدانید که طلاق توافقی به معنی بخشیدن مهریه و یا غیره نیست. بغضی از افراد فکر می کنند که اگر زوج ها به طلاق توافقی برسند و از هم جدا شوند، یعنی زوجه همه مهریه را به زوج بخشیده است.

همان طور که اشاره هر تصمیمی که زوجین در خصوص مهریه بگیرند منجر به طلاق توافقی خواهد شد، چه آن که تمام مهریه بخشیده شود یا قسمتی از آن و چه آنکه مهریه نقدا پرداخت شود و یا به اقساط توافق شده، حتی می توان در خصوص مهریه و با توافق چک یا سفته داده شود. شما برای اینکه بهتر بتوانید درک کنید که وکیل طلاق توافقی چیست؟ می توانید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: وکیل طلاق توافقی

وکالت

توافق نامه طلاق توافقی چیست؟

توافق نامه طلاق توافقی چیست؟ این یکی از سوالاتی از که برخی از زوجین می پرسند. معمول است که زوجین شخصا یا توسط وکیل، توافق های خود را در خصوص طلاق توافقی مکتوب می کنند. در اینجا نیز می توانید مطالعه کنید که وکیل طلاق توافقی چیست و چه مزایایی دارد.

برای مثال در طلاق توافقی که در چند روز اخیر در دفتر ما انجام شد زوجین توافق داشتند که از کل مهریه که 119 سکه بود 19 سکه از جانب زوجه در قبال طلاق به زوج بذل شود و نسبت به 100 سکه باقی مانده توافق شد که 50 سکه در دفتر خانه طلاق به زوجه داده شود و 50 تا سکه ی بعدی را به صورت ماهانه توسط زوج به زوجه داده می شود.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که الزامی به نوشتن توافق ها نیست. در بسیاری از موارد گرچه زوجین توافق دارند ولی تمایل به رویارویی و مذاکره رو در رو با یکدیگر ندارند و شاد صلاح هم نباشد. در مواردی دیده شده است که در همین جلسات بگو و مگو و… یا در گرفته است! آنچه از اهمیت بالایی برخوردار است این است که در دادگاه توافق باید تمام توافق ها با جزئیات کامل گفته شود.

شما عزیزان در ادامه می توانید مطالعه کنید که مزایای وکیل طلاق توافقی چیست و استفاده از وکیل طلاق توافقی چه منابعی برای ما دارد.

یک وکیل طلاق توافقی باید چه ویژگی هایی داشته باشد

ما در ادامه به  شما توضیح می دهیم که ویژگی های وکیل طلاق توافقی چیست و چه مواردی را باید یک وکیل خوب در خود داشته باشد.

یک وکیل خوب باید به صورت کاملا حرفه ای و کامل روی قوانین حقوقی تسلط داشته باشد و بتواند به خوبی ادله مورد نیاز برای دفاع از موکل خود را جمع آوری کند. بهترین وکیل تهران، علاوه بر دانش و توانایی علمی باید تجربه کافی داشته باشد، خوش خلق و صبور باشد و به وضعیت مالی موکل خود نیز توجه داشته باشد.

یک وکیل حرفه ای در کنار مشکلات مالی و حق الوکاله خود باید به تسریع روند پرونده و مفقیت موکل خود در جریان دادرسی نیز توجه داشته باشد. این نوع از وکیل ها مسئولیت پذیر هستند و بیشتر به فکر منافع موکل هستند تا منافع خود. شما تا به اینجا با اکثر ویژگی های وکیل خوب آشنا شدید و به این درک رسیدید که ویژگی وکیل طلاق توافقی چیست

بیشتر بخوانید: چطور وکیل طلاق توافقی بشویم؟

مزایای وکیل طلاق توافقی چیست

انجام کلیه مراحل توسط وکیل طلاق توافقی که آشنا به تمام روند دادرسی است، باعث می‌شود در کمترین مدت زمان ممکن کار انجام شود.

2. حضور وکیل طلاق توافقی از طولانی شدن روند رسیدگی جلوگیری می‌کند.

3. دیگر نیاز به حضور زوجین نیست و از تنش و اختلافاتی احتمالی زوجین در ملاقاتی که با هم دارند، جلوگیری می‌شود. سفیر عدالت

4. هرچند حضور وکیل مستلزم هزینه و حق الوکاله می‌باشد ولی از هزینه‌های بی‌جهت پرهیز می‌شود.

تماس با سفیر عدالت، طلاق توافقی

شما عزیزان جهت اطلاع بیشتر در مورد اینکه وکیل توافقی چیست می توانید با راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

آدرس: تجریش، خیابان فناخسرو، ساختمان نیکا، پلاک ۳۳، واحد ۲۰۲

تلفن: 09362059820 و 26857818-021 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *