درآمد وکیل طلاق توافقی چقدر است؟ اصلا به چه کسی وکیل طلاق توافقی می گویند؟

در این مقاله به این موضوع که درآمد وکیل طلاق توافقی چقدر است می پردازیم و همچنین به شما توضیح می دهیم که وکیل طلاق توافقی به چه کسی اطلاق می شود. همچنین در ادامه مقاله “درآمد وکیل طلاق توافقی” ما به صورت جزئی به عوامل موثر در درآمد وکیل طلاق توافقی صحبت خواهیم کرد.

طلاق توافقی

 درآمد وکیل طلاق توافقی چقدر است؟ خود طلاق توافقی به چه معناست؟

اجازه دهید قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که درآمد وکیل طلاق توافقی چقدر است توضیح دهیم که خود وکیل طلاق توفقی به چه معنا است؟ در هر زمانی که زوجینی که عقد دائم دارند و به صورت صیغه موقت نیستند ، تمایل داشته باشند و هم چنین به توافق رسیده باشند که طلاق توافقی را انجام دهند بحث وکیل طلاق توافقی پیش می آید.

در همین خصوص آن ها می بایستی در زمینه های مهریه، حضانت فرزند ها، و زمان و نحوه ملاقات، نفقه، جهیزیه و اجرت المثل به توافق رسیده باشند و هر توافقی در این موارد در حکم دادگاه منعکس می شود و ضمانت اجرا خواهد داشت.این را بدانید که طلاق توافقی به معنی بخشیدن مهریه و یا غیره نیست.

بیشتر بخوانید: وکیل طلاق توافقی چیست؟

شما عزیزان در ادامه مقاله می توانید مطالعه کنید که چطور می توانیم وکیل طلاق توافقی بشوم؟ بغضی از افراد فکر می کنند که اگر زوج ها به طلاق توافقی برسند و از هم جدا شوند، یعنی زوجه همه مهریه را به زوج بخشیده است.

همان طور که اشاره هر تصمیمی که زوجین در خصوص مهریه بگیرند منجر به طلاق توافقی خواهد شد، چه آن که تمام مهریه بخشیده شود یا قسمتی از آن و چه آنکه مهریه نقدا پرداخت شود و یا به اقساط توافق شده، حتی می توان در خصوص مهریه و با توافق چک یا سفته داده شود. وکیل طلاق توافقی

در ادامه مقاله می توانید بیشتر در مورد وکیل طلاق توافقی و مزایا و معایب آن مطالعه کنید.

درآمد وکیل طلاق توافقی

درآمد وکیل طلاق توافقی چقدر است و  به چه عواملی بستگی دارد؟

توجه داشته باشید که ما نمی توانیم یک عدد دقیق را صرفا به عنوان درآمد وکیل طلاق توافقی اعلام کنیم ، چرا که در این شغل عوامل زیادی هستند که روی میزان درآمد آن تاثیر گذار هستند که در ادامه به مبنای پرداخت حق الوکاله یک وکیل می پردازیم.

بر اساس تعداد وکیل 

برای نمونه در پرونده های طلاق توافقی در شرایطی که هر کدام از زوجین اقدام به انعقاد قرارداد با وکیل داد گستری به صورت مستقل کند باید حق دستمزد وکیل را بپردازد و یا در مواردی که زوجه وکالت در طلاق دارد می تواند یک وکیل برای خود و یک وکیل برای همسر خود اختیار کند که در این صورت باید دستمزد 2 وکیل را پرداخت کند و یا اینکه خود شخصا در دادگاه حاضر شود و برای همسر خود وکیل اختیار کند که در این صورت درآمد وکیل طلاق توافقی از یک طرف است و فقط پول دستمزد یک وکیل پرداخت می شود.

بیشتر بخوانید : وکیل طلاق توافقی

بر اساس تعداد پرونده

یعنی شخصی نیاز به وکیل دارد و در خصوص مطالبه مهریه به وی وکالت می دهد و سپس برای مطالبه نفقه ، حضانت فرزند و در آخر نیز برای طلاق یک طرفه و یا طلاق توافقی اقدام به انعقاد قرارداد وکالت کنند که در این صورت باید به ازای هر یک از پرونده های مورد تقاضا توسط موکل دستمزدی جداگانه پرداخت کند.

بر اساس حق الوکاله در مراحل مختلف دادرسی

حالتی را تصور کنید که وکیل در پرونده مطالبه چک برای شما اعلام وکالت نموده و با صدور رای بدوی ، طرف دعوی تجدید نظر خواهی نموده و شما از وکیل تقاضا دارید در این مرحله از رسیدگی نیز دخالت کرده ، ولی وکیل حق اقدام در مرحله تجدید نظر را از نظر قانون ندارد و باید برای دریافت وکالت علیحده از موکل اقدام کند و با پرداخت هزینه های قانونی اقدام به ورود در همان پرونده و در مرحله تجدید نظر و یا اجرای حجم نمایدند که در این صورت درآمد وکیل طلاق توافقی به صورت جداگانه خواهد بود و دستمزدی جداگانه دریافت می کند.

وکیل طلاق توافقی

چه مواردی را برای وکیل طلاق توافقی شدن نیاز داریم؟

شما برای اینکه بتوانید تبدیل به یک وکیل طلاق توافقی تبدیل شوید باید دارای یک سری مهارت ها و ویژگی ها برای انجام اینکار باشید که می توانید آنها در ادامه همین مقاله مطالعه کنید.

  • همچنین شما باید به عنوان یک وکیل خوب ، هرگز صرفا به دنبال دریافت حق الوکاله (درآمد وکیل طلاق توافقی) خود نباشید و باید سعی کنید که به بهترین شکل ممکن از موکل خود دفاع کنید ، مانند یک دکتر که سوگند یاد می کند تا در مقابل درمان بیماران خود هیچ گونه کم کاری نکند.
  • باید مهارتی تحت عنوان قدرت تجزیه و تحلیل را به دست آورید ، تا بتوانید تمامی اطلاعات مربوط به پرونده را به طور دقیق تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید مسیر پرونده را به سمت موکل خود ببرید
  • شما به عنوان یک وکیل خوب باید رازدار و امین موکل خود باشید و تمامی سخنان بین شما و موکل خود باید به صورت محرمانه باقی بماند و هیچ شخص دیگری از نباید از جزئیات پرونده موکل شما مطلع شود.
  • شما باید شخصیتی ریسک پذیر و قاطع داشته باشید چرا که این شغل یعنی وکالت بسیار سخت و پر از استرس است
  • شما به عنوان یک وکیل خوب باید بتوانید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید تا بتوانید در تمامی مجالس اطلاعات مد نظر خود را به طور کاملا واضح و مشخص توضیح دهید و از موکل خود بتوانید دفاع کنید.

چطور وکیل طلاق توافقی بشویم

شما برای اینکه بتوانید یک وکیل خوب بشوید باید یکسری موارد را طی کنید که ما آنها را در ادامه درآمد وکیل طلاق توافقی مطالعه کنید. تحصیلات لازم اشخاصی که می خواهند به یک وکیل برای طلاق توافقی تبدیل شوند باید شاخه ی علوم ادبیات انسانی را در دبیرستان ادامه دهند و پس از فارغ التحصیل شدن در این رشته باید در کنکور علوم انسانی ثبت نام کرده و در صورت قبولی باید هنگام انتخاب رشته ، رشته ی حقوق یا الهیات و معارف اسلامی (فقه و مبانی حقوق اسلامی) را انتخاب کنند و دوره ی کارشناسی این رشته را به در مدت 4 سال به پایان برسانند. شما باید در کنکور خود رتبه ی خوبی برای قبولی در دانشگاه های معتبر کسب کنید چرا که امروزه تعداد داوطلبان این رشته دانشگاهی بسیار زیاد شده است.

تماس با موسسه سفیر عدالت، وکیل طلاق توافقی

شما عزیزان جهت تماس با ما  می توانید با راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

آدرس: تجریش، خیابان فناخسرو، ساختمان نیکا، پلاک ۳۳، واحد ۲۰۲

تلفن: 09362059820و 26857818-021 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *